İşitme Cihazları Mini Bilgisayar Haline Geldi

Ersin Oray, İşitme Cihazları Mini Bilgisayar Haline Geldi

Önemli sağlık sorunlarından biri olan işitme kaybı, yeni nesil işitme cihazları ile birlikte sorun olmaktan çıkıyor. Maxtone İşitme Merkezi Genel Müdürü Ersin Oray, yeni nesil işitme cihazları hakkında bilgi verdi.

İşitme kaybı doktor tarafından onaylanan kişilerin, işitme cihazı kullanmadan önce nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatan Maxtone İşitme Merkezi Genel Müdürü Ersin Oray, işitme cihazı tıbbi bir cihaz olduğunu ve bir işitme uzmanının kontrolü ve tavsiyesi olmadan kesinlikle alınmamasına dikkat çekti. Oray, yeni nesil işitme cihazları hakkında bilgi verdi.

İşitme cihazı kullanmaya karar verdikten sonra uzman kadrosu, teknolojik altyapısı ve hizmet kalitesi yüksek bir işitme merkezine başvurulmasını tavsiye eden Ersin Oray, 'Burada hayat tarzınıza, yaşınıza ve bütçenize en uygun cihazlar size önerilecektir. Son kararınızı cihazları deneyerek verebilirsiniz' dedi.

’’Yeni nesil cihazlar, doğal işitmeye yakın bir deneyim sağlıyor’’
Artık sadece antika yerine geçen işitme cihazlarının bir mikrofonun sesleri toplaması ve şiddetini yükselterek bir hoparlör aracılığıyla kulağa vermesi sistemiyle çalıştığını söyleyen Oray, 'Bu tanım temelde doğru olsa da günümüzde kullanılan dijital teknolojiler için geçerli değildir. Günümüzün işitme cihazlarında ise dijital teknoloji kullanılıyor. İşitme cihazlarındaki çip sayesinde önemli olan sesleri tutup olmayanları eleyebiliriz. Bu o kadar detaylı bir teknolojidir ki, gürültülü ortamlarda arka plan sesini azaltıp yönlülük özellikleriyle 3 boyutlu ses deneyimi yaşatabilir, otomatik ses şiddeti ayarlamaları yapabilir, çınlamaları maskeler, sesleri netleştirir ve size doğal işitmeye yakın bir işitme deneyimi sağlayabilir' diye konuştu.

’’Ses işitme cihazları küçük bir bilgisayar haline geldi’’
İşitme cihazlarının günümüz teknolojisi ile birlikte artık küçük bir bilgisayar haline geldiğini belirten Oray,'Dijital teknoloji sayesinde cihazınızın ayarlarını kendinize göre değiştirebilir, işitme kaybınız ilerlerse yeni bir cihaz almanıza gerek kalmadan mevcut cihazınızı ihtiyacınıza göre yeniden programlayabilirsiniz. Çünkü ses işitme cihazları artık küçük bilgisayarlar haline gelmiştir. Öyle ki, akıllı telefonlarla uyumlu işitme cihazlarıyla bluetooth özelliğini kullanarak, cep telefonunu işitme cihazına direk yönlendirebilir, elleriniz serbest konuşabilirsiniz. Veya telefonda videolar izleyip, müzik dinleyebilirsiniz' şeklinde konuştu.

'İşitme cihazı kullanmak güveni artırıyor'
İşitme kaybı yaşayan insanlar için işitme cihazı kullanmanın sağlayacağı faydalara da değinen Oray, sözlerini şöyle sonlandırdı: '’Duyamayacağım’ korkusuna odaklanmak yerine etrafınızdaki seslerin tadına varırsınız. Kişisel ilişkilerinizi iyileştirirsiniz. Çünkü daha iyi iletişim daha iyi ilişkiye giden yoldur. İşteki performansınızı artırır, iş arkadaşlarınıza sürekli dediklerini tekrar ettirmek zorunda kalmazsınız. Yangın alarmını, korna çalan bir arabayı, havlayan bir köpeği ya da trafikte araba kullanırken yaklaşan ambulansın sesini duyarak daha güvenli bir şekilde yaşarsınız. İşitme cihazı kullanmaya başladıktan sonra, kulağınızda bir şeyin varlığına alışana kadar hafif rahatsızlık hissedebilirsiniz ancak acıtmaz. Kalıbı kulağınıza uygun olarak ve antialerjik malzemeden üretileceği için ağrı, tahriş ya da rahatsızlık olmayacaktır. Eğer bu durumlardan herhangi birini yaşarsanız bunu bir uzmanla görüşmenizde fayda vardır. İşitme cihazı kullandığınızı çevrenizdekiler ile paylaşmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda işitme kaybı seviyenize uygun dışarıdan hiç fark edilmeyen cihaz modellerini kullanabilirsiniz'.

Kaynak : Milliyet

Maximum Görünmezlik

Şaşırtıcı derecede küçük boyutlar

Keşfet

Maximum Bağlantı

İşitme cihazlarınızla hayata bağlanın

Keşfet

Maximum
Şarj

Bu rahatlığı siz de yaşayın

Keşfet

Maximum
Hesaplı

Her cebe uygun çözüm

Keşfet
Gürüntüde anlama testi
Gürültüde anlamanızı test edin
Test Et
Ücretsiz Randevu Alın
Ücretsiz Randevu alın
Uzmanımız işitme testinizi yorumlasın
Uzmanımız İşitme
Testinizi Yorumlasın
Sgk katkısı ile işitme cihazı nasıl alınır
SGK Katkısı ile
işitme cihazı nasıl alınır?
İncele
Size en yakın maxtone
Size En yakın Maxtone
Bul
maxtone

Türkiye'nin İşitme Merkezi

Yüksek teknoloji, yılları kapsayan

profesyonel hizmet ile tanışın.

En Yakın Maxtone

Hemen Ara

Whatsapp
En yakın Maxtone Size en yakın maxtone şubesi Whatsapp destek hattı Whatsapp destek hattı